Halk Türküleri

Anadolu’da dilden dile söylenen, sahibi belli olan ve sahipsiz anonim türküler olarak bilinen türkülerin yer aldığı sitemizde sayısız türkü sizlere sunulmuş durumda. Bölge bölge ve şehir şehir sınıflandırılma yapılmış olması ve ilçelere kadar türkülerin doğum yerlerine göre tasnif edilmiş türkülere bir tık ile ulaşabiliyorsunuz.

Türkü kültürümüzün bir yansıması olan olarak güzel türküler, ağıtlar, ezgiler, söyleyişlerin yer aldığı site de dolaştığınızda türkü mozaiğimizin ne kadar zengin olduğunu görebilirsiniz. Merak ettiğiniz, arayıp bulamadığınız tüm türkülerin yer aldığı site de size sunulan teknolojik alt yapı ile istediğiniz türküyü de dinleyebiliyorsunuz.

Türküler, ülkemizin en önemli kültür değerlerinden birisidir. Yüzyıllardan beri ülkemizin her yöresine özgü farklı türküler yayılmıştır ve bu güzel türküler yörelerin yaşam şartlarını, kültürel değerlerini ve inançlarını yansıtmaktadır.  Günümüzde halen türkü kültürü yaygındır ve büyük bir kitle tarafından sevgi ve saygıyla dinlenmektedir.

Güzel Türküler İnternet Sitesi Nedir?

Güzel türküler internet sitesi, Türkiye’nin her yöresine özgün türkülerin sözlerini paylaşan bir internet sitesidir. Site, oldukça geniş bir türkü kütüphanesine sahiptir. İstediğiniz yöreye özgü aradığınız her türlü türkünün sözlerini güzel türküler internet sitesinde bulabilirsiniz.

Site 2018 yılında faaliyete geçirilmiş ve günümüze kadar türkü repertuvarını geliştirerek daha büyük bir türkü sözleri sitesi haline gelmiştir. Sitede her türlü yöreye özgün en güzel türküler yer almakla birlikte, az bilinen türküler ve ortak değerler üzerine yazılmış türküler de yer almaktadır. Dolayısıyla sözlerini görmek istediğiniz her türlü türküye sitemizden erişebilirsiniz.

Güzel Türküler Sitesinin Diğer Faaliyetleri Nelerdir?

Güzel türküler internet sitesi, sadece yöresel türkülerin sözleri ile ilgili paylaşımlar yapan bir internet sitesidir. Ancak bu türküleri dinleyebileceğiniz ve bunlara ek olarak çeşitli radyoları da dinleyebileceğiniz çeşitli internet siteleri ile birlikte çalışmaktadır. Sitenin en üst bölümünde bulunan menü üzerinden bu internet sitelerine de erişebilir, istediğiniz radyoyu ve türküyü dinleyebilirsiniz. Siz de türkü sözlerinin altına türküyle ilgili düşüncelerinizi, siteye eklenmesini istediğiniz türküleri yazabilirsiniz.

, ağıtlar, ezgiler, söyleyişlerin yer aldığı site de dolaştığınızda türkü mozaiğimizin ne kadar zengin olduğunu görebilirsiniz. Merak ettiğiniz, arayıp bulamadığınız tüm türkülerin yer aldığı site de size sunulan teknolojik alt yapı ile istediğiniz türküyü de dinleyebiliyorsunuz.

Türkü dinlemek ve türkü dinlerken merak ettiğiniz isimli, isimsiz türkü sözlerini okumak bu coğrafya da yaşayan inanların çektiği acıları, hasretleri, aşkları da yakından görebilirsiniz.

Geniş Türkü Arşivi

Halk ezgilerinin, özdeyişlerinin ve en güzel türküler, ağıtlar, söyleyişlerin sizlere sunulduğu site de türkü dinleme özelliği ile birlikte radyo dinleme özelliği de sizlere sunuluyor.  İstediğinizde radyo dinleyebiliyor istediğinizde türküler dinleyerek eğlenceli bir şekilde zaman geçirebiliyorsunuz.

Merak ettiğiniz türkülerin sözlerini öğrenmek istediğinizde birkaç tık ile aradığınız türküye ulaşma kolaylığına sahipsiniz. Site de yer alan türküler sürekli güncellendiği için her güncelleme de yeni türküler arşive ekleniyor. İnternet üzerinden en geniş türkü arşivine sahip olan siteyi ziyaret ettiğinizde yaşadığınız bölgeye veya doğduğunuz bölgeye ait olan tüm türkülere kolayca ulaşabiliyor ve dinleyebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir