Indexѕіz URL Nedir?

seo, baclink,

Web siteleri için en önemli güven kriterlerinden biri olan Indexѕіz url, sitelerin SEO kalitesini belirleyerek filtreden çıkması için yardımcı olmaktadır. Siteye ait olan indexler haricindeki sitenin url sonucu Indexѕіz url olarak adlandırılır.

Bir sitede Indexѕіz url sayısı ne kadar çok ise, sitenin diğer sitelerde o derece fazla tanıtıldığı anlaşılmaktadır. Bu kriterleri inceleyen Google, sitenin güvenilirliğini de kolay bir şekilde belirlemektedir. Güvenilirliği kazanmış olan siteler tavsiye edilir ve daha çok kullanıcı sayısına ulaşır. Ancak güvenilirliği sağlayamayan siteler tavsiye edilmeyeceği için hedeflenen kişi sayısına ulaşılamaz.

Indexѕіz URL Hakkında

Birçok faydası bulunan Indexѕіz url, Google tarafından SEO çalışması olarak algılanmaz ve bunu doğal bir bağlantı olarak değerlendirir. Bu sayede linklerin site sahibinden habersiz bir şekilde verildiğini düşünerek sitenin kalitesi artırılmaktadır.

Sitelerin SEO kalitesini belirleyen Indexѕіz url, Google sıralamasında üstlerde yer almayı da sağlayan önemli bir çalışmadır. Bu nedenle tüm web site sahiplerinin Indexѕіz url çalışmalarına önem vermesi gerekmektedir.

Sitenizin Indexѕіz url sayısını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Sonuçların yüksek olması, sitenin farklı yerlerde iyi bir şekilde tanıtıldığı anlamına gelmektedir. Herhangi bir foruma yorum eklerken sitenizin ismini değil url’nin eklenmesi gerektiğini unutmamalısınız.

Sitenin domain adının herhangi bir link verilmeden yalnızca düz text olarak geçtiği yerlerden alınan backlink türevi Indexѕіz url’yi açıklayan bir anlatımdır. Herhangi bir sitenin Indexѕіz url sayısının tespit edilmesi için site:siteninadı.com işleminin yapılması yeterlidir. Bu yöntem ile Indexѕіz url sayısı belirlenerek, sitenin ne kadar çok tanıtıldığı tespit edilmektedir.

Indexѕіz url sayısı yüksek olan sitelerin otoriterliği rakip sitelere göre daha fazladır. Güvenilir olmayan sitelerin tavsiye edilmeyeceğinin farkında olan Google, Indexѕіz url sayısı yüksek olan sitelerin güvenilir olduğunu belirtmektedir.

Indexѕіz URL Nasıl Artırılmalıdır?

Web siteleri için Indexѕіz url’nin katkısı asla tartışılamaz. Çok fazla bilinmeyen ancak son dönemlerde ilgi görmeye başlayan Indexѕіz url’nin faydaları bir hayli çoktur. Diğer sitelere link verilmeden sitenizin bağlantısız olarak tanıtımının ve reklamının yapılması büyük avantajlar sağlamaktadır. Bu nedenle Indexѕіz url’nin artırılması için şu kriterlere dikkat edilmelidir:

 • Bir internet sitesine yorum yapılacağı zaman isim bölümüne site ismini ya da normal ismi eklememelisiniz. Bunun yerine siteninadı.com şeklinde site linkini eklemeye dikkat etmelisiniz.
 • Popüler olan video sitelerine içeriğinizi anlatan videolar yüklerken açıklama bölümlerine, etiket kısımlarına ve başlıklara sitenin url’sini eklemelisiniz.
 • Kapsamlı ve popüler forumlarda site tanıtım bölümlerine ekleme yaparak siteninadı.com şeklinde siteniz için yazı yazmalısınız.
 • Sitenizde bulunan içeriklerde ya da herhangi bir yerde bulunan yazılarda sitenin url’sini yazmaya özen göstermelisiniz.
 • SEO açısından önemli bir yere sahip olan imleme sitelerine etiketleme yaparken sitenin url’sini eklemeyi unutmamalısınız.

3 yorum

 1. CemalBilisim Yanıtla

  Indexsiz url link verilmeyen url diyebiliriz. url nin metin olarak içerikte kullanılması. ve seo açısından da kesinlikle etkili. tabi abartılı kullanmak riskli.

 2. İboBil Yanıtla

  link verilmediği zaman da , arama motorları backlink gibi algılıyor mu yani? Kullanıldığında tam adres mi yazılmalı?

 3. Kuzeyin Oğlu Yanıtla

  Tabi ki. Hatta doğallık emaresi. Dengeli şekilde kullanılınca çok faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir